Multimédia za jízdy

Přehrát video

Sledování čehokoliv jiného než vozovky je pro řidiče během jízdy jedno velké NE. V předešlé epizodě jsme se bavili o tom, že telefon řidiči za volant do ruky nepatří. A to ani když z něj zrovna nevolá. Stejné je to i s libovolným dalším multimediálním zařízením. Nebo i s obyčejným časopisem. 
Na udržení se v bdělém stavu s co nejmenším úbytkem pozornosti je nejlepší muzika nebo jiná audio zábava, kterou si řidič může užívat pasivně. Většina automobilů už dnes má ovládání rádia na volantu, takže máte songy pod palcem jednoduše a bez mrknutí oka.

Co byste měli o multimédiích za jízdy ještě vědět?

multimedia za jizdy

Nikdo nemáme dostatečně silnou vůli na to, abychom dokázali 100% ignorovat zrakový vjem, když je nebo má být k dispozici. Pokud si říkáte, že si pustíte film a budete jenom poslouchat, nebude to fungovat. Proč je audiokniha nebo rádio OK? Zvukové efekty filmů mají přitáhnout pozornost a vzbudit váš zájem. Zvukové efekty audioknih jsou jen doplňkové.

telefonování za jízdy bezpečná vzdálenost

Technologie nemusí řidičovu pozornost ovlivnit vždy negativně. Mobily, tablety i další elektronika mají funkce a zjednodušení, díky kterým se může řidič během cesty bavit nebo i vyřídit nejnutnější komunikaci bez toho, aby musel odhlédnout od řízení. Konkrétně je to ovládání hlasem. Virtuální asistenti přehrají vaši oblíbenou písničku nebo vyřídí SMSky.

Další epizody