video seriál

VĚNUJ SE ŘÍZENÍ, 
CHRÁNÍŠ TÍM ŽIVOTY

Věnuj se řízení, chráníš tím životy. K bezpečnému dojezdu do cíle někdy stačí opravdu málo.
Podívejte se na osm krátkých názorných videí o několika základních bezpečnostních tématech a o drobnostech, které můžeme každý udělat proto, abychom všichni dojeli do cíle ve zdraví.

EPIZODA 1

Telefonování za jízdy

Co má společného řízení s mobilem a řízení pod vlivem? Zatemňují řidičovu mysl. A to není ani zdaleka poslední vedlejší účinek telefonu za volantem.

EPIZODA 2

Multimédia za jízdy

Nuda za volantem je strašná věc a někdy může být stejně nebezpečná jako nepozornost. Čtení, filmy, videa a další rozptylovače ale rozhodně nejsou řešení.

EPIZODA 3

Manipulace s předměty

Co bylo ještě před chvílí pevně v ruce, může za pár vteřin poletovat ve stavu bez tíže a skončit na různých nevhodných místech, třeba v klíně nebo pod pedály.

EPIZODA 4

Únava a mikrospánek

Únava je postrach řidičů a velký faktor nehodovosti na silnicích. Když cítíte, že to na vás jde, je potřeba dát si pauzu. Existuje taky pár triků, jak únavě předcházet.

EPIZODA 5

Práce s navigací

Navigace je nedílný společník všech řidičů. Je ale potřeba nastavit ji s rozmyslem a ideálně ne za jízdy. Lepší je dojet jinam nebo pozdě než nedojet vůbec.

EPIZODA 6

Agenda za jízdy

Multitasking se leckdy hodí, ne ale během řízení. Nechte si ho třeba na domácí práce, alespoň vám rychleji utečou. Za jízdy se plně věnujte silnici před vámi.

EPIZODA 7

Provozní funkce

Nová auta mají spoustu vychytaných funkcí, které nejen ulehčují život, ale také zvyšují bezpečnost řízení. Ale jenom za předpokladu, že víte, co které tlačítko dělá.

EPIZODA 8

Dodávky

Řidiči dodávek rozhodně nemají lehký život. Zákazníci spěchají. K pohodové a bezpečné jízdě toho ale někdy stačí udělat i opravdu málo.