Práce s navigací

Přehrát video o Práce s navigací

Nenastavujte navigaci za jízdy. Stojí ušetřená minuta za to, abyste kvůli tomu riskovali zdraví nebo životy? Nestojí. Pokud si potřebujete nastavit navigaci, udělejte to před tím, než vyrazíte. Když to jó jinak nejde, místo ťukání do obrazovky nastavte adresu pomocí hlasového ovládání.
Důležité je také používat navigaci přizpůsobenou vozidlu, které zrovna řídíte. Pro truckery například existují speciální navigace, díky kterým se nedostanete do míst, odkud pak nebudete moct ani tam ani zpátky, jako jsou například nízké podjezdy… 

Co byste měli o práci s navigací za jízdy ještě vědět?

ovládání navigace při řízení

Jako řidiči byste neměli nikdy spouštět oči ze silnice a ruce z volantu, pokud to není směrem k řadící páce. Nastavování navigace navíc není jen odhlédnutí “na vteřinku”. Vyťukat adresu, opravit překlep, vybrat z několika stejných ulic v různých městech a tak dál. Když už to nejde jinak než za jízdy, využijte ovládání navigace hlasem.

navigace pro truckery

Je spoustu míst, kam kamiony nesmí, nebo kam se dokonce ani nevejdou. Jako například úzké městské uličky nebo nízké podjezdy, ze kterých bez asistence mnohdy není cesty ven. Naštěstí existují speciální navigace pro truckery, které cestu naplánují s ohledem na typ a velikost vozidla, abyste dojeli včas a v pořádku nejen vy, ale i zbytek města.

Další epizody