Dodávky

Přehrát video o Dodávka

Nezapomínejte ale na to, že na prvním místě nejste doručovatel, na prvním místě jste řidič. Profesionální. Přede vším ostatním se tedy věnujte právě řízení, i když máte spoustu zakázek a zastávek, změn trasy, papírování. A málo času. Zní to jako noční můra.
Co vám během jízdy ulehčí, je dobrá příprava před cestou. Připravte si všechnu potřebnou agendu předem, ať vás neruší během řízení. Udržujte kabinu uklizenou a věci mějte pevně uchycené. Nezapomeňte také na pauzy, protože jen odpočatý řidič je zodpovědný řidič.

Co byste měli o řízení dodávek ještě vědět?

Dodávka

Ruce na volantu a oči na silnici, to je už skoro klišé. Má to ale smysl. Když jde všechno podle plánu, zdá se to jako zbytečnost, když vás ale během řízení překvapí nečekaná situace, potřebujete ji včas vidět a řešit. To nejde, když máte v ruce telefon a nastavujete navigaci nebo listujete deskami se seznamem zákazníků.

dodávka

Ne všichni řidiči jsou pod stejnou kontrolou jako kamioňáci. Řidič dodávky si sám musí ohlídat, aby se mu při řízení nezačaly klížit oči. Není to vždy lehké, když vám netrpěliví zákazníci stojí za krkem. O to důležitější ale je sledovat vlastní tělo, dát si včas pauzu, protáhnout se, nadýchat se čerstvého vzduchu, dát si kávu. Svěží řidič je zodpovědný řidič.

Další epizody