Agenda za jízdy

Přehrát video o Agenda za jízdy

Ne vždy toho stihne nejvíc ten, kdo toho dělá nejvíc najednou. U řízení to platí dvojnásob. Během řízení byste se neměli věnovat žádným dalším činnostem. Rozhodně za jízdy nevyřizujte agendu. Když se budete prohrabovat papíry, na bezpečné řízení vám nezbyde čas.
Pokud víte, že máte věci, na které se opravdu potřebujete dívat i za cesty, mějte je v elektronické podobě. Například v tabletu, který bude pevně uchycený v držáku a který ovládáte hlasem.

Co byste měli o vyřizování agendy
za jízdy ještě vědět?

vyřizování agendy za jízdy

Člověk má obvykle jen dvě ruce a řízení je vyžaduje obě. Když si ruce zaplníte deskami, papíry, nebo kdo ví čím dalším, už se vám do nich nevejde volant. Oči navíc narozdíl od rukou rozdělit dost dobře ani nejde. A s dělením soustředění to také není jenom tak. To znamená, že když se po cestě přihodí nečekaná situace, nestihnete zareagovat dost rychle.

spokojený řidič

Všichni jsme občas s časem na štíru. Dohánění věcí a vyřizování agendy na poslední chvíli během jízdy to ale nezachrání. Co pomůže, je zorganizovat si čas. Pokud to nejde udělat v kanceláři, vyřiďte část než se rozjedete, část když zaparkujete v cíli a na zbytek si třeba udělejte pauzu spojenou s kafem a svačinou, která vás navíc osvěží před další cestou.

Další epizody