Manipulace s předměty

Přehrát video o Manipulace s předměty

Hromady věcí rozhodně nepatří ani na sedadlo spolujezdce, ani na palubní desku. Když sešlápnete láhev s vodou brzdovým pedálem, jste v maléru. A co teprve, když to nebude láhev s vodou, ale například kelímek s horkým kafem, které se rázem promění v opařené břicho. Nebo když při tom ani nebudete mít volant v ruce. Užijte si kafe a svačinu pěkně v klidu během pauzy, odpadky vyhoďte do popelnice a ostatní věci schovejte do úložného prostoru nebo dejte do držáků. Mějte kabinu hezkou a bezpečnou.

Co byste měli o manipulaci s předměty 
za jízdy ještě vědět?

proč neodkládat věci na sedadlo spolujezdce

Věci nebo ozdoby v kabině odvádí pozornost od řízení, i když s nimi řidič nemanipuluje. Dokud jde všechno podle plánu, nemusí to ničemu vadit. V nečekaných situacích se ale vše může rozletět po kabině. To může způsobit pořádný chaos, když nebudete vědět, jestli dřív zachraňovat věci nebo volant. Nebo vám létající věci mohou i přímo ublížit.

jídlo při řízení

Obědvat za jízdy během řízení rozhodně není dobrý nápad. Pořádné jídlo vyžaduje dost manipulace a soustředění na úkor řízení. Ruce mastné od salámu nemají dostatečně pevný úchop a navíc vám za jízdy může docela snadno zaskočit. Když pomineme řízení, z jídla za jízdy, v rychlosti a ve stresu nebudou nadšená ani vaše střeva.

Další epizody